חדר ממ"ד למשחקים

הימים של החורף קרים ומעייפים. אמנם מחשיך מוקדם, אבל זה לא אומר שגם הילדים נכנסים למיטות בשעה מוקדמת. אפשרויות התעסוקה עם הילדים מצטמצמות ודי משעמם איתם.

בקיץ לדוגמא, אני לוקחת אותם אחר הגן לבריכה או לים. אם סתם בא לנו להסתובב אני נוסעת איתם למרכז העיר לאכול גלידה, או סתם הולכים לשחק בגן השעשועים בשכונה. בחורף קר ואין אפשרות להסתובב איתם בחוץ ואפילו מסוכן.

אני מלבישה במספר שכבות כדי להגן ולשמור עליהם מפני הקור. בחורף כשקריר אפשר ללכת איתם לקניון. לפעמים יש שם פעילויות והצגות לילדים. בקומה התחתונה יש את הג'ימבורי, עוד מקום נחמד להעביר את הזמן. עם זאת, את האפשרות של הקניון אני הכי פחות אוהבת.

אני לא בעד להוציא את הילדים מחום לקור, וכל ההעברות האלה מהבית לרכב, מהרכב לקניון ובחזרה, לא תורמות במיוחד לבריאות בימים הקרים האלה. בימים כאלה אני מעדיפה שהילדים יזמינו אליהם חברים לשעות אחר הצהריים. ולכן היה חשוב לי שתהיה בניית ממ"ד בדירה הזאת. ממ"ד משמש כחדר משחקים בשביל הילדים. הם נכנסים לתוך ממד ומשחקים בו.

ממדים זה רעיון מצויין. החדר המבודד מכיל בתוכו את כל הרעשים והבלגן שהקטנטנים עושים. גם אם אני חוזרת אחרי יום עבודה מטיש, אני לא מרגישה שיש לי בבית הרבה ילדים. הם גם מאוד אחראים. הם יודעים שאסור להם לסגור את הדלת לגמרי, כדי שיהיה לי איתם קשר עין.

בסיום היום, הם דואגים לסדר את החדר ממ"ד ולהחזיר אותו מצבו הקודם. אנחנו מגוונים כדי שלא ישעמם, פעם אנחנו מזמינים חברים אלינו, ולפעמים הם מזמינים אותם לבית שלהם.

הפוסט נכתב והשלח במייל מאת שקד אלוני, מושב חלץ

סיפורים מהממד - סיפורים על המרחב מוגן -