ויכוח על ממ"ד

"אני לא רוצה לישון בחדר ממ"ד מכוער!" כרמית הבת שלי בת ה6 כעסה מאוד כשנכנסנו לבית החדש והאח הגדול שלה בחר חדר ראשון והחדר הנותר בשבילה, הוא במקרה ממ"ד ואפשר להפוך אותו בכייף לחדר שינה.

כנראה בגלל שכרמית שמעה את האח הגדול שלה, בועז, בזמן שהביט בחדרים כשנכנסנו כולנו לראשונה, אומר שהוא רוצה לישון בחדר הגדול וה"יפה" יותר והוסיף "שכרמית תישן פה" בנימה מזלזלת תוך כדי חיוך. למרות שדיברתי איתו והוא ביקש מכרמית סליחה והוסיף שהחדר שלה מאוד יפה, היא עדיין הייתה מאוד כעוסה.

ישבנו אני ובעלי עם כרמית וניסינו לעודד אותה בכך שתבחר איזה עיצוב היא רוצה לחדר, הבטחנו לה שהחדר שלה יהיה הרבה יותר יפה אחרי שנעצב אותו.

כרמית אמרה שהיא רוצה חדר "נסיכות", הסכמנו בשמחה, העיקר שלא תהיה עצובה. התייעצתי עם המעצב ששכרנו לבית, אחרי הכל עיצוב ממ"דים הוא שונה מעיצוב חדרים רגילים שכן הקמת ממ"ד מותנית במיגון תקני של דלת וחלון ייחודיים בנוסף לכך, צריך לעצב את החדר כך שתמיד יהיה נגיש ומוכן לזמן חירום בכל זמן לפי תקנות פיקוד העורף.

שמרנו את ההפתעה לכרמית לסוף, רק כשהבית היה מעוצב ומוכן, עיצבו לה את החדר בזמן שהייתה בבית הספר. אספתי את הילדים אחרי הלימודים הבייתה. לא אמרתי מילה אבל חייכתי. כרמית שאלה אותי למה אני מחייכת, עניתי לה שהיא תבין כשנעלה הבייתה.

לא הייתה יותר מרוצה ומאושרת ממנה כשראתה את החדר החדש שלה, היא הבטיחה שלעולם לא תקרא לו שוב "חדר מכוער".

הפוסט נכתב ונשלח מאלונה חצרוני, אשקלון

סיפורים מהממד - סיפורים על המרחב מוגן -